Vyhlídka Piaynemo Raja Ampat

Proč zrovna slovíčko „Exploring“ v názvu mého blogu (předpokládám, že „Niky“ vysvětlovat nemusím, tak se skutečně jmenuji 🙂 ). Sloveso „explore“ do češtiny znamená prozkoumat, probádat, poznávat. Ve výkladovém slovníku lze najít následující definici tohoto slova: „to travel to a new place to learn about it or become familiar with it“, což by se dalo přeložit jako „cestovat na nová místa a důvěrně je poznávat“. A to na mě přesně sedí.

Jsem zvědavec obecný

Každopádně nejde jen o cestování, ale celkově jsem hodně zvídavé stvoření. Vše mě zajímá, každé nové podněty mám chuť dopodrobna prozkoumat, ochutnat a osahat. Když jsem si dělala test silných stránek, vyšla mi v něm „zvídavost“ bezkonkurenčně na prvním místě. Neříkám, že je to jen pozitivní vlastnost, protože spolu s mým „dezorientačním nesmyslem“ se občas dostávám do míst, odkud pak nevím, jak zpět, o čemž jsem psala i ve svém úplně prvním článku Proč jsem letěla zrovna na Bali, a nedej bože, když dostanu hlad a veškeré zásoby jsem si nezřízeně snědla již během první hodiny cestování, to začínám propadat zoufalství, ale zase jsem díky tomu narazila na spoustu skvělých a milých lidí, se kterými jsem v kontaktu dosud a já na ta setkání nikdy nezapomenu, jako např. na Joeho, který mě loni zachránil na Lomboku po tom, co jsem se ošklivě vysekala na skútru (viz můj Instagram).

Joe – uprostřed – mě loni zachránil na Lomboku

Zatím mi vše prochází, jsem na živu, sem tam nějaká zranění už ani nepočítám, spíš mě překvapí, pokud ze své průzkumné expedice dorazím zpět domů bez úhony. Pro mě jsou ale všechny ty strasti a bloudění a nacházení lepší než nuda. Podle mě na světě není nic horšího, než když se člověk dokáže nudit. To já naštěstí neumím. Buď se umím zabavit nebo využít volné chvíle k urovnání myšlenek a sbírání energie na další dobrodružství.

A asi jsem i občas „sluníčkář“, i když racio má často převahu

Další oblastí, kterou jsem díky cestování a poznávání nových kultur a zvyků začala prozkoumávat, jsem já sama, má osobnost, nálady, pocity, pohled na svět a přírodu. Je to také téma, kterému se budu chtít ve svých článcích podrobněji věnovat, najdeš je v rubrice „Nesmrtelnost brouka“ nebo „Nakopnu tě„. A nejde jen o mě, myslím, že si tím projde spoustu lidí, kteří cestují s otevřenou myslí. Pořád na sobě pracuji a vím, že toho budu muset ještě hodně prožít, ale již teď jsem vděčná za každou novou zkušenost, která mě osobnostně posunula dále. Bohužel, slova jako láska, laskavost, vstřícnost, štěstí jsou dnes velmi často jen prázdnou výplní ve větě, dokonce se vám za to lidi i smějí nebo vás nazvou „sluníčkářem“. Já bych těmto slovům chtěla dát život skrze mé jednání a respekt vůči ostatním a jejich názorům, stejně tak v přístupu k přírodě. A pokud „sluníčkář“ bude znamenat osobu, co miluje slunce a chová se vůči ostatním s pokorou a úctou, ale zároveň se nenechá zneužívat, a nebude ubližovat ostatním kvůli své jediné „pravdě“, tak takovou budu velmi ráda.

Gong celosvětového míru

Je fakt, že jsem si mohla vybrat ještě mezi přezdívkami jako „ztracená“, „nenažraná“, „tvrdohlavá“ nebo taky Pocahontas…taková přirovnání mi totiž dávají moji přátelé nejčastěji a já s nimi (až na tu Pocahontas) souhlasím 🙂

Nicméně, chtěla jsem vybrat název, který by alespoň trošku evokoval o čem budu psát, tedy primárně o poznávání nových míst na Zemi i sebe samé.

Jaké jedno slovo nejvíce vystihuje tebe?

Pojďme poznávat nové společně 🙂

Sdílej a inspiruj ostatní