Bali bez make upu, Články, Poznej se mnou svět

Proč jsem letěla zrovna na Bali – poprvé

Ráda bych tu napsala nějaký duchaplný článek o tom, jak jsem se podívala na film „Jíst, meditovat, milovat“ a ten mě inspiroval natolik, že jsem se vydala hledat své pravé já přes Itálii, Indii a skončila právě na Bali. Nicméně, realita je mnohem prostší. Film mě nejen že neinspiroval, ale ani mě vlastně moc nebavil. Zlatá „Pretty Women“. Každopádně já tu nechci psát recenze na filmy, od toho jsou tu jiné blogy, navíc je to pouze o osobním vkusu. Jako příklad vždy uvádím koprovku – to, že někomu nechutná, ještě neznamená, že je hnusná, a stejně tak to, že mě nebavil nějaký film, neznamená, že bude nudit i tebe.

Abych byla upřímná, ještě loni (2017) jsem neměla téměř žádné ponětí, kde se Bali nachází. Ti, co mě znají osobně, vědí, že orientační smysl není moje silná stránka, lépe řečeno, místo orientačního smyslu mám dokonalý dezoirentační nesmysl. Dokážu zabloudit i na rovině, najdu si odbočku tam, kde by ji nikdo nikdy nehledal. Rady typu „pojedeš furt rovně, a tam už to najdeš, to nejde minout“, jsou pro mě asi jako „jeď tak dlouho, dokud se před tebou nezjeví nástupiště devět a tři čtvrtě“. Jde to minout, dá se dokonce dojet úplně do jiného města i s navigací, věřte mi. Bohužel, ani brýle na dálku mi v mém bloudění nijak nepomáhají. Uznávám, slabými dioptriemi to není, bude to jistě tou hmotou za očima.  Tak proč jsem jela tak daleko, až na Bali, když jsem o tom ostrově nevěděla vůbec, ale opravdu vůbec nic?

Bali ve mně evokovalo jen exotickou dovolenou daleko od Česka, nic víc. Představovala jsem si nekonečné bílé pláže, palmy, azurové moře a permanentně modrou oblohu. Realita je samozřejmě jiná, ale o tom napíšu jindy. Jediné co platí, že je to ku*evsky daleko, o tom žádná. Minimálně 24 hodin stráví člověk v letadlech a na letištích, než vystoupí na ostrově bohů, a o dopravě na samotném Bali budu psát také raději až někdy jindy.  Teď už konečně k hlavnímu tématu tohoto článku…

Byl leden 2017, tou dobou jsem pracovala již dva a půl roku pro jeden velký korporát. Té práci jsem absolutně propadla, trávila jsem v ní nezdravě moc času, ale mě to naplňovalo, především kvůli lidem, se kterými jsem spolupracovala. Inspirovali mě a já se od nich učila. Pracovala jsem pro dva nadřízené, díky kterým mi připadalo, že má má práce smysl. Ale jak to v korporátech bývá, přišel čas na změnu, korporátní hantýrkou čas na optimalizaci. V listopadu 2016 se zbavili jednoho mého šéfa a bylo jen otázkou času, kdy se zbaví i druhého. Nechtěla jsem ani pomyslet, že bych byť jen na minutu pracovala pro ty sobecké egoisty, kteří měli současné vedení nahradit, tak jsem se s šéfem domluvila, že ke konci února 2017 skončím, a skončila. Mého druhého šéfa vyhodili den po mém odchodu.

Problém byl, že jsem najednou nevěděla, co dělat. Práce pro mě v tu dobu byla všechno – ano, tak omezená jsem byla. Plácala jsem se ve svém volném čase jako ryba na suchu. Volala jsem si se svou kamarádkou, která v té době surfovala na Srí Lance, ostatně tak jako každý rok, a svěřila se jí, že nevím jak dál.

Poradila mi skvěle: „Niky, já příští týden letím surfovat ještě na Bali, tak poleť taky. Tam určitě přijdeš na jiný myšlenky“.

Já: „Co? Surfovat na Bali? Kde to je? Já nikdy nesurfovala. A na kolik vyjde ubytování?“

Kamarádka: „Najdi si letenku do Denpasaru. Surfovat se naučíš. Bydlet můžeme spolu na pokoji, ten vyjde cca na šest tisíc na celý měsíc, takže každá dáme přibližně tři tisíce za ubytko na měsíc. To je v pohodě, ne.“

Já: „Wow, to je takhle levný? To jsem netušila. No tak jo, já teda přiletím.“ A opravdu jsem přiletěla, a opravdu jsem za ubytování dala jen tři tisíce korun za měsíc. Letenka byla sice několikanásobně dražší, ale celkově to stálo za to, protože se mi Indonésie neskutečně vryla pod kůži, začala jsem se dívat na život a celkově na svět jinýma očima. Natolik mě to uchvátilo, že jsem se následující rok, konkrétně v únoru 2018 sbalila a na Bali se na nějakou dobu odstěhovala.

Článek o tom, kde a za kolik lze pořídit letenky na Bali teprve chystám, nicméně video na toto téma jsem už zpracovala zde: Letenky, počasí, očkování a pojištění na Bali

Teď už konečně víte, proč jsem si vybrala zrovna Bali. Zpětně to považuji za jedno ze svých nejlepších rozhodnutí v životě. A jsem vděčná, že má kámoška surfuje zrovna v těchto krajinách, nebudu raději ani domýšlet, kam jinam jsem se mohla dostat. I když, osud nás vždy zavane tam, kde máme v danou chvíli být 🙂

 

Sdílej a inspiruj ostatní

Mohlo by se ti také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *