Bali bez make upu, Články, Poznej se mnou svět, Praktické rady

2018 Turistická víza na Bali, Indonésie pro ČR i Slovensko

UPDATE: Od 31. března 2020 platí zákaz vstupu do země, viz info na MZV, tzn. NEVYDÁVAJÍ SE NYNÍ TURISTICKÁ VÍZA. Na Bali se dá dostat pomocí buisness víz, podrobněji v mém videu na YouTube.

Jestli pak víš, zda při návštěvě Bali potřebuješ vízum? Nejseš si jistý/á, jak si vízum případně prodloužit. A co se stane, když svůj pobyt nad udělená víza přetáhneš. Se vším ti na základě své vlastní aktuální zkušenosti z 2018 poradím o pár řádků níže. Update 2019 ze stránek ambasády.

Pozn. světle růžová slova v textu jsou aktivní odkazy na oficiální zdroje (blog píšu pro radost, věřím v karmu, nemám na něm žádné reklamy ani placené spolupráce, tudíž dávám jen odkazy na zdroje, ze kterých sama čerpám) – informace si na nich raději ověř, často se mění! Pokud jsi našel/našla info někde mimo tyto stránky např. z 2017, pravděpodobně již nebudou aktuální, jelikož např. jen v 1/18 se změnil poplatek za vyřízení víz na Bali/do Indonésie.

Informace pro SK beru pouze ze stránek ambasády, osobní zkušenost s tím bohužel nemám.

1 – 30 dní na Bali: VISA FREE 

Chystáš se na Bali jen na dovču a víš na tisíc procent, že se vrátíš hezky zpátky do práce, tak mám pro tebe dobrou zprávu – žádná víza zajišťovat nemusíš (malá útěcha za to, že budeš muset zpátky do reality plné deadlinů, kvót atd.). Konkrétně to znamená, že pokud tvůj pobyt na Bali nepřesáhne 30 dní, máš nárok na tzv. VISA FREE CZ / VISA FREE SK . Stačí přiletět na Bali, dostaneš na letišti razítko do pasu, který musí být platný min. na dalších 6 měsíců, a můžeš si bezstarostně užívat všechny krásy magického ostrova bohů. Pozor, tato víza nelze změnit ani prodloužit, do 30 dní musíš odletět z Indonésie!

31 – 60 dní na Bali: VISA ON ARRIVAL

Pokud máš to štěstí, že si můžeš vycestovat na víc jak měsíc a budeš chtít být po celou dobu v Indonésii, lze to vyřešit jednak vízy on arrival CZ / vízum pri príchode SK nebo visit vízy (viz podrobněji níže).

Výhoda je, že k získání těchto víz není potřeba zajišťovat nic dopředu. Přiletíš na Bali a ještě před imigrační kontrolou si dojdeš k přepážce, kde ti za poplatek 35 USD (já ve 2017 platila kartou, ale dle infa od návštěvníka z 1/2019 už lze platit jen v hotovosti) dají samolepku – víza do pasu platná na 30 dní a ta si lze o dalších 30 dní prodloužit. To prodlužování víz na místě už taková výhoda není, zabere dost času.

víza při příjezdu na Bali
Visa on arrival

Celkem tedy můžeš strávit na Bali 60 dní (což lze ale i bez prodlužování s visit vízy viz níže).

Pozor, s těmito vízy při příjezdu nelze strávit v Indonésii legálně víc jak 60 dní, do 60 dní musíš Indo opustit!

O tom, jak si víza prodloužit, píšu níže.

61 – 180 dní na Bali: VISIT VISA 

V případě, že patříš k těm šťastlivcům, kteří mají na prozkoumání Indonésie i několik měsíců, tak doporučuji tzv. VISIT VISA CZ / Jednovstupové víza SK.

VÍZA NA BALI NA 60 DNÍ
Visit visa

Hodí se i tehdy, když se chystáš na Bali a okolní ostrovy na více jak měsíc a nechceš řešit prodlužování víz on arrival. Visit víza se zajišťují na ambasádě v Praze (Nad Buďánkami II, 1944/7, Smíchov – jede tam autobus ze stanice Anděl) /ambasádě v Bratislavě (Brnianska 31, 811 04 Bratislava).

ambasáda Indonésie v Praze
Velvyslanectví indonéské republiky v Praze

Víza jsou platná na 60 dní a pak je lze 4x o třicet dní prodloužit, tzn., že můžeš v Indonésii zůstat celý půl rok, aniž bys z ní musel/a vycestovat. Naopak. Pozor, pokud během té doby z Indonésie odletíš, tak o víza přijdeš! Ani víza on arrival, ani tato visit visa nejsou multi-entry!

K udělení visit víz budeš potřebovat toto CZ / toto SK

 1. Vyplněná žádost o víza CZ (lze vyplnit i na místě) / žádost o víza SK
 2. Pas platný min. na dalších 6 měsíců alespoň s třemi volnými stránkami
 3. Jen pro CZ: Kopie výpisu z účtu (postačí print screen) se zůstatkem min. 1 500 USD (cca 35 000 Kč), pro SK se na stránkách ambasády o této povinnosti nezmiňují.
 4. Pasová fotografie
 5. CZ: Rezervace zpáteční letenky (k udělení víz stačí pouze rezervace). Pozor, při odletu mohou některé aerolinky požadovat zakoupenou letenku ven z Indonésie, rezervaci ti nepřijmou a nemusí tě pustit do letadla. Je dobré mít koupenou např. jednosměrnou letenku Medan (KNO)- Kuala Lumpur (KUL) za cca 500 Kč a vyhnout se tak stresu, že tě nenechají odletět, prý uznávají i rezervaci např. na letuska.cz max. 24h před odletem, která se chová stejně jako zakoupená letenka (vlastní zkušenost s tím nemám), popř. lodní lístek ven z Indonésie za pár korun. SK: píšou o kopii zpáteční letenky nebo plánu cesty. Předpokládám, že aerolinky budou jednat stejně i při odletu z SK, tedy mohou požadovat zakoupenou letenku ven z Indo.
 6. Jen CZ: EDIT 2019: Nově se od 2019 platí poplatek 55 USD kartou/online převodem – platební údaje dostanete při podání žádosti o víza (podmínky z 2018 již neplatí: Poplatek 55 USD – pozor, akceptují pouze HOTOVOST, pouze DOLARY, oproti 2017 je poplatek vyšší o 5 USD a platí se již při podání žádost, ne až při vyzvedávání víz). Jen SK: Poplatek za vízum ve výši 50 EUR pro SK lze zaplatit jen bankovním převodem a pak je potřeba přinést potvrzení o zaplacení, viz poplatky za víza SK
 7. NENÍ potřeba itinerář cesty ani zvací dopis

CZ: Zpracování žádosti zabere přibližně týden, obvykle jsou víza při podání žádosti ve středu připravena následující pondělí. Podat žádost můžeš každé pondělí, středu a čtvrtek od 9:00 – 12:00, vyzvednout pas s vízy si potom můžeš každé pondělí, středu a čtvrtek od 13:00 – 15:00. Pozor na české a indonéské svátky, kdy je zavřeno. S udělenými vízy pak musíš navštívit Indonésii do 90 dní od jejich schválení.

SK: všechny požadované dokumenty je potřeba donést osobně na ambasádu ve dnech pondělí – pátek od 9h – 12h s výjimkou státních svátků. Žádost zpracují do 5 dní, ale prý se to nemá nechávat na poslední chvíli. S udělenými vízy pak musíš navštívit Indonésii do 90 dní od jejich schválení.

Prodloužení víz

Pokud si chceš víza prodloužit sám/sama a ušetřit nějakou tu kačku za zprostředkování agentem, tak se připrav na 3 návštěvy imigračního úřadu (adresa na úřad v Jimbaranu viz odkaz, s ostatními nemám zkušenost) na Bali.

Imigrační úřad v Jimbaranu 

Na 1. návštěvu imigračního s sebou přivez kopii letenky ven z Indonésie, kopii pasu a pas. Na místě pak vyplň žádost:

žádost je potřeba vyplnit na imigračním úřadu na Bali
Žádost o prodloužení víz na Bali

To vše dáš do okénka pracovníkovi, který si to založí do desek a dá ti termín 2. návštěvy.

Uvnitř imigračního úřadu v Jimbaranu

Při druhé návštěvě imigračního zaplatíš poplatek za prodloužení víz 355k rupií (já platila hotově), dojdeš do budky, kde tě imigrační pracovník vyfotí a oskenuje ti otisky prstů. Pak ti dá termín třetí návštěvy, kdy si vyzvedneš svůj pas i s prodlouženými vízy.

Jestli se nechceš zdržovat třemi návštěvami imigračního, můžeš si ušetřit práci a přenechat to agentovi, který ti prodloužení víz za 650k rupií zajistí (cena za jedno prodloužení ze zajištěním do 14 dní, při expres prodloužení je cena vyšší). Update: od 3. 5. 2019 se zvedly ceny za služby spojené s prodloužení víz/překročení pobytu na udělená víza. Cena je nově 800k rupií za prodloužení do 15 dní, viz ceny za prodloužení víz u visa4bali

Prodloužení víz na Bali přes agenta
Agent z visa4bali přijede až k vám domů

Loni jsem si víza on arrival prodlužovala sama, viz výše, letos si visit víza nechávám prodlužovat agentem, protože bydlím v Canggu a nechce se mi každý měsíc jezdit 3x na imigrační do Jimbaranu. Využívám agenturu VISA4BALI . Jsou spolehliví, pas jsem u nich měla celý půl rok a vždy vše perfektně vyřešili. Stačí jim napsat na Whatsapp/Facebook, že ti víza platí do nějakého data, poslat foto víz v pasu, a že bys chtěl/a vízum prodloužit, agent si přijede vyzvednout tvůj pas (nemusíš mít strach) na adresu, jakou mu zadáš. Pak ti napíše termín, kdy se musíš stavit na imigračním – kvůli otiskům prstů, to je jediná návštěva, kterou musíš absolvovat při prvním prodloužení. Další prodloužení (druhé, třetí a čtvrté) už řešit nemusíš, nikam jezdit nemusíš, agent ti jen pošle fotku razítka s prodlouženými vízy na Whatsapp nebo Facebook a přijede si pro peníze. Člověk tak během půl roku ušetří mnoho návštěv imigračního a spoustu papírování.

Agent ti pošle fotku, že jsou víza prodloužena

Po čtvrtém prodloužení visit víz, tj. max. po 180 dnech, je potřeba opustit Indonésii. Jestli ani po takové době nebudeš mít Indonésie dost, lze si s pomocí agenta zajistit nová víza v Singapuru během jednoho jediného dne.

4x prodloužená visit víza

Visit víza v Singapuru

K zajištění víz v Singapuru budeš potřebovat:

 1. sponsorship letter (zajistí agent z visa4bali za 250k rupií)
 2. pas platný na dalších 6 měsíců
 3. pasová fotografie s bílým pozadím (nově stačí jen jedna)
 4. 180 singapurských dolarů hotově (lze vybrat z bankomatu na letišti v Singapuru)
 5. zpáteční letenka – přílet do Singapuru před 11h (letěla jsem v 7h ráno z Bali a OK) a odlet zpět na Bali nejdříve letem po 20h večer (pozor, v Singapuru požadují letenku ven ze země, takže zpáteční se určitě vyplatí)

Do zprávy dostaneš adresu a kontakt na agenta v Singapuru. Z letiště si za agentem v Singapuru dojeď Grabem nebo taxíkem za cca 20 SGD. Agentovi v Singapuru předej sponsorship dopis, pas, fotku a 180 SGD v hotovosti. Řekne ti, že si máš přijít vyzvednout pas v 16h. Dostav se na čas. Tadá, v 16h dostaneš svůj pas i s novými vízy na dalších 60 dní, která půjdou opět 4x o 30 dní prodloužit.

Visit víza zajištěná v Singapuru

Zařízení víz v Singapuru přes agenta je sice drahé, ale pořád to vyjde levněji, než letět zpátky do Prahy, nebo si platit ubytování v Singapuru, kdyby si chtěl člověk vyřizovat ta víza sám. Oficiální cestou na imigračním v Singapuru to prostě během jednoho dne zajistit nejde, stejně jako to nejde v Praze, takže je pak na tobě, zda zvážit několikadenní výlet do Singapuru a u toho si zajistit i víza do Indo nebo to udělat přes agenta jako já.

Překročení pobytu nad udělená víza

Update: od 3. 5. 2019 byla zvýšena pokuta za překročení víz ze 300.000 rupií na 1.000.000 rupií/den, maximální přesažení je 60 dní, tedy pokuta 60 mio rupií. V případě delšího překročení pobytu hrozí vyhoštění z Indonésie a uvedení na black list. (Zdroj: zvýšení poplatku za překročení víz)

Má zkušenost z 10/2018 níže:

V případě, že se v Indošce zasekneš o něco déle, než ti platí víza, čeká tě pokuta. Na stránkách MZV píší: „Překročení doby pobytu na vízum do 60 dnů je pokutováno částkou ve výši cca 20,- USD za den. Při delším překročení doby pobytu nad udělené vízum hrozí vzetí do vazby a odsouzení k výkonu trestu odnětí svobody až na 5 let, nebo pokuta ve výši 25.000.000 indonéských rupií. (cca 2.000,- USD) či více a poté vyhoštění ze země.“

V praxi to znamená (pokud přetáhneš jen o pár dní – vlastní zkušenost s přetažením pobytu o 7 dní z 1. 10. 2018), že na letišti dojdeš zcela normálně až k imigrační kontrole, kde si pracovník při prohlížení tvého pasu všimne, že jsi pobyt překročil a upozorní tě na to. Ty můžeš dělat hloupého/hloupou (když je to třeba jen o 2 dny) a říct pěkně s pokorou, že ti to nedošlo, anebo mu řekneš slušný důvod (např. poznal/a jsem tu lásku svého života a nechtěla od něj/ní odjet.. 🙂 prostě nějakou srdceryvnou pohádku) a imigrační pracovník ti řekne, že to musíš zaplatit. Sklopíš pokorně uši, vše odkýveš, dovede tě do „kanceláře“ nalevo, kde už bude čekat další pracovník, kterému vysolíš v hotovosti (nedaleko je když tak bankomat) 300k rupií za den překročení (tzn. např. při překročení 7 dní zaplatíš 2 100 000 rupií), dostaneš potvrzení o zaplacení a můžeš letět.

Kalkulace: je dobré si dopředu spočítat, co se finančně vyplatí. Např. za 2 dny překročení zaplatíš 600k rp (cca 900 Kč), ale víza na 60 dní stojí 55 USD (1250 Kč) / popř. on arrival 35 USD + 355k rp prodloužení (1300 Kč). Pokud bys musel/a opustit zemi (víza již nejdou prodloužit – můj aktuální případ), chce to si spočítat celkovou cenu za překročení vs. nejlevnější letenka z Indo. Tímto ale nikoho nenabádám, aby zůstával v zemi bez víz, kde by je měl mít! Ovšem pokud už se to stane, a řeší i peníze, tak ať víš, co dělat.

Hlavně jednej slušně a pokorně a vše proběhne úplně v pohodě. Mě to zaplacení zabralo 5 min., ale počítej raději se zdržením a dostav se na letiště v předstihu (na imigračním může být fronta/nebudeš jediný/á, kdo platí overstay apod.), takže pro svůj klid si na to cca 45 min. vyhraď, ať v pořádku odletíš.

overstay nad udělená víza
Potvrzení o zaplacení překročení pobytu o 7 dní

Víc už nevím. 

Ale pokud by ti bylo něco nejasného, napiš  a zkusím to vyjasnit.

Sdílej a inspiruj ostatní

Mohlo by se ti také líbit...

8 Comments

 1. Naty says:

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli na Bali existuje něco kde to za mě vše vyřídí…
  Dost by mi to ulehčilo práci teď
  Děkuji

  1. Niky says:

   Naty ano, jak píšu v článku, na Bali funguje např. agentura visa4bali.com, viz můj článek „prodloužení víz“.

   1. Dobrý den Niky, chtěl jsem se zeptat zda je potřeba mít lokálního sponzora, nebo zda jsou tato víza vyřešit i bez této položky při které pak vízum vyjde na dvojnásobek. Je nás celkem početná skupina a tyto naklady navíc by nás vyšli na 28 tisíc Kč.

    Mockrát děkuji za odpověď.

    1. Krásný den, Honzo, o lokálním sponzorovi nic nevím, já ho nepotřebovala. Je potřeba dopis na prodlužování po půl roce pobytu na Bali, což zařídí agent. Jinak nově se prý za vyřízení víz na pražské ambasádě platí těch 55 USD převodem, ale ještě nemám ověřeno.
     Přeji pohodové cestování
     Niky

 2. Filip says:

  Ahoj Niky, prosím o radu…plánuji odjet na Bali na konkrétní termín a to 29.3.2020 do 29.6.2020. Tzn musím zařídit Visit víza, znamená to však, že pak stejně na Bali budu muset zařizovat prodloužení min 1x na 30 dní? Děkuji

  1. Niky says:

   Krásný den, Filipe, ano, je to tak, visit víza jsou platná na 60 dní, tedy pak bude potřeba ještě o 30 dní prodloužit.

   1. Filip says:

    Díky za info. Prosím jak moc dopředu bych měl tedy kontaktovat agenta ohledně prodloužení? Je to jedno nebo např po 45 dnech co zde budu. A pak bych se chtěl ještě zeptat na jednu věc, jak píšeš, tak stejně budu muset jednou na úřad kvůli otisku prstu. Plánuju tento výlet zopakovat ještě jednou od září do prosince, budu muset opět na úřad kvůli otisku prstu nebo už ho tam mají a tím jenom řeším s agentem 🙂 ? Díky

    1. Niky says:

     Pokud nebudeš potřebovat pas, tak agenta kontaktuj klidně už po měsíci. Čím později, tím je riziko vyšší ceny za „expres“ vyřízení. Agent ti pak jen pošle info, kdy si zajet na otisky. Bohužel, pokud procesy zůstanou stejné, budeš muset v září na otisky znovu…Resp. na otisky bys musel, i kdybys tam byl rok v kuse a dělal po půl roce visa run, tak vždy po těch/v rámci těch prvních 2 měsíců „nových víz“ musíš na otisky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *